W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej trwają dalsze prace remontowe. Przebiegają one zgodnie z harmonogramem pomimo trudnych warunków atmosferycznych.

Obecnie, ze względu na aurę, prowadzone są prace głównie wewnątrz budynku. Trwa adaptacja pomieszczeń, polegająca na dostosowaniu ich do nowych funkcji określonych w projekcie. Budowane są ścianki działowe, w piwnicy dobiega końca pogłębianie pomieszczeń, a na poddaszu trwa montaż konstrukcji stropu.

Zgodnie z umową realizację projektu powierzono Firmie „Beskid” z Nowego Żmigrodu.  Współwłaściciel firmy Mirosław Kmiecik podkreśla: Przy realizacji tego przedsięwzięcia pracują głównie pracownicy z okolicznych miejscowości. Dzięki temu, że znaleźli tutaj zatrudnienie nie muszą wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy za granicą czy do odległych miast”.

Projekt pn. „Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle – Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej” realizowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków budżetu Powiatu Jasielskiego. Całkowita wartość projektu wynosi 3 619 420,00 zł, z czego kwota  dofinansowania z NFOŚiGW to 2 900 965,00  zł. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest do końca sierpnia 2019, a realizacji całego projektu do końca 2019 roku.

RIMG0697
This album doesn't contain any items
RIMG0687
RIMG0688