W dniu 27 września br. Starostwo Powiatowe w Jaśle odwiedził dr Teofil Lachowicz oraz Zygmunt Bielski, przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej z Nowego Jorku w USA.

Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej z Nowego Jorku przekazało 5 000 tys. dolarów na budowę pomnika w Jaśle poświęconego Żołnierzom Niezłomnym. Dr Teofil Lachowicz i Zygmunt Bielski przylecieli ze Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w odsłonięciu i poświęceniu pomnika. Swoją obecnością uświetnili ważną uroczystość dla Powiatu Jasielskiego.

Starosta Jasielski Adam Pawluś serdecznie podziękował przedstawicielom stowarzyszenia za wsparcie finansowe oraz wręczył pamiątki rzeczowe z Powiatu Jasielskiego. Dzięki bezinteresownej ofiarności i pomocy udało się znacznie przyśpieszyć proces budowy pomnika. Taka postawa utwierdza w przekonaniu, że można zawsze liczyć na solidarną i bezinteresowną pomoc osób, dla których historia naszego kraju jest bardzo ważna.