W dniu 24 maja br. Rada Powiatu w Jaśle uchwałą zmieniającą budżet wprowadziła kwotę blisko 3 mln złotych, pozyskaną w ramach naboru z rezerwy subwencji ogólnej, ogłaszanego przez Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, na realizację oczekiwanej inwestycji drogowej Nr 1860 R Jareniówka – Trzcinica (droga powiatowa) wraz z budową mostu.

Inwestycja ta wraz z wykonanym w 2017 roku pierwszym etapem prac od Jareniówki do skrzyżowania w Trzcinicy, na odcinku ok. 1,3 km oraz realizowanym obecnie odcinkiem od tego skrzyżowania do Domu Ludowego w Trzcinicy, będzie stanowić dogodny przejazd od zachodniej strony Jasła. Dzięki inwestycji w znaczącym stopniu poprawi się komfort jazdy dla mieszkańców Trzcinicy i innych miejscowości Powiatu Jasielskiego.
Ostateczna wartość zadania będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Ewentualne oszczędności po przetargowe zostaną przeznaczone na inne ważne inwestycje drogowe w powiecie.
Starosta Jasielski, Adam Pawluś podkreśla że: szczególne podziękowania należą się Panu Bogdanowi Rzońcy, Posłowi na Sejm RP, Przewodniczącemu Sejmowej Komisji Infrastruktury, który wspierał na każdym etapie nasze starania o pozyskanie środków na realizację tej inwestycji oraz czynnie angażował się w ich pozyskiwanie i za tę postawę składam Panu Posłowi serdeczne podziękowania.
Starosta poinformował również, że obecnie na terenie Powiatu Jasielskiego realizowanych jest szereg zadań z zakresu poprawy infrastruktury drogowej, których wartość opiewa na wiele milionów złotych, m.in. na terenie Woli Dębowieckiej, Bączalu Dolnego i Bączalu Górnego, natomiast inne, ważne inwestycje drogowo - mostowe są w trakcie procedowania.