Starosta Jasielski i Burmistrz Kołczyc zapraszają w środę, 15 sierpnia br., do Kołaczyc na Powiatowe Święto Plonów. Dożynkom powiatowym towarzyszyć będą występy zespołów ludowych i prezentacje artystyczne w ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego. Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Mijal i Czadoman.

Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godzinie 14.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kołaczycach.

Po Eucharystii nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy OSTOJA, gdzie po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, odbędzie się obrzęd dożynkowy. W trakcie uroczystości dożynkowych poszczególne gminy powiatu zaprezentują dawne i obecne zwyczaje zbierania plonów oraz nasz regionalny folklor, będący obrazem dziedzictwa podkarpackiej wsi.

W ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego na scenie zaprezentują swój repertuar lokalne zespoły ludowe i młodzieżowe.

Po nich na scenie wystąpią gwiazdy tegorocznych dożynek powiatowych – Mateusz Mijal i CZADOMAN.

Szczegółowy program imprezy na plakacie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Święcie Plonów oraz w Lecie z Kulturą Powiatu Jasielskiego!

plakat lato z kulturą pow. jas