Odsłuchaj
Polish Czech English German Russian Slovak Ukrainian

Połączenie kolejowe Jasło – Biecz – Gorlice - Kraków. Wypełnij ankietę i wyraź swoją opinię.

Kolej-2Jesienią w rozkładzie jazdy pociągów może pojawić się połączenie kolejowego Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków. Już dziś jednak pragniemy poznać opinię mieszkańców na temat jego uruchomienia. Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety.

W związku z planami uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków postanowiliśmy zbadać opinię mieszkańców na ten temat. Służyć temu celowi ma anonimowa ankieta złożona z 11 pytań, którą każdy może łatwo wypełnić on-line. Skierowana jest ona przede wszystkim do mieszkańców miast i powiatów leżących na trasie planowanego połączenia (Jasło i powiat jasielski, Gorlice i powiat gorlicki, Biecz i okolice).

W poniedziałek (6 lutego 2017 r.)zapytaliśmy mieszkańców Jasła, co sądzą o pomyśle uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krakowa. W ciągu czterech dni, krótką ankietę wypełniły 1022 osoby. Zdecydowaną przewagę stanowią zwolennicy pomysłu. Wyniki prezentuje poniższy wykres.

Kolej-3

Uruchomienie połączenia planowane jest na październik 2017 r. Trasa przejazdu wyglądałaby następująco. Pociąg w piątek wyjeżdżałby z Krakowa (około godz. 16-17). Przewidywany przyjazd do Jasła (około godz. 19-20). Z Jasła do Krakowa pociąg odjeżdżałby w niedzielę (około godz. 17-18). Na trasie znalazłyby się następujące przystanki: Biecz – Gorlice (Zagórzany) – dalej z pominięciem stacji Stróże w kierunku Tarnowa – Tarnów – Kraków.

W przypadku stacji Gorlice (Zagórzany) planowane jest zorganizowanie dla pasażerów transportu autobusowego ze stacji Gorlice.

Szczegółowe opracowanie rozkładu jazdy będzie efektem konsultacji, które mają się odbyć na szczeblu urzędów marszałkowskich województw małopolskiego i podkarpackiego. 

Ankieta dostępna jest po kliknięciu w link lub poniższą grafikę

http://bit.ly/ankieta_Jasło-Biecz-Gorlice-Kraków

Kolej-1

Autorami ankiety są portal informacyjny Jaslo4u.pl oraz kochamkolej.pl. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autorów jest surowo zabronione.

CK Najnowsza galeria

Najnowsza galeria

CK Najnowszy film

Najnowszy film

Odsłuchaj