Spotkanie podsumowujące cykl wycieczek ekologicznych

Spotkanie podsumowujące cykl wycieczek ekologicznych-5W dniu 7 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyło się spotkanie podsumowujące cykl wycieczek ekologicznych organizowanych przez szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Jasielskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jaśle. Oprócz uczniów i ich opiekunów, w spotkaniu uczestniczyli Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wicestarosta Tadeusz Gorgosz.

Wycieczki ekologiczne odbywały się w trzecim i czwartym kwartale ubiegłego roku. Celem tych wypraw były miejsca związane z ochroną środowiska naturalnego i ekologią, takie jak np. parki narodowe, rezerwaty przyrody, czy parki i pawilony edukacyjne. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odwiedzili takie miejsca jak np. Magurski Park Narodowy, Bieszczadzki PN, Ojcowski PN, Pieniński PN oraz Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy. Z wycieczek młodzież przygotowywała relacje, które brały później udział w konkursie. Wyróżnione zostały projekty przygotowane przez uczniów:

- Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach (I miejsce),

- I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle (II miejsce),

- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle (III miejsce).

W czasie spotkania wręczono wyróżnienia za udział w konkursie oraz zaprezentowano najlepsze projekty, w tym: makietę przedstawiającą Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach przygotowaną przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, film z rajdu w Pieniny i Gorce wykonany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz prezentację wycieczki do Ciężkowic wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Spotkanie było również okazją do rozmowy na tematy związane z ekologią i turystyką – w tym przede wszystkim dotyczące zaangażowania młodzieży w realizację przedsięwzięć mających na celu promocję turystyczną naszego regionu oraz ochronę środowiska naturalnego.