Odsłuchaj
Polish Czech English German Russian Slovak Ukrainian

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Rodzina w moich oczach" zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Edycja 2017

Rodzina w moich oczach-7Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs plastyczny o tematyce "Rodzina w moich oczach". Konkurs skierowany był do mieszkańców domów pomocy społecznej i uczestników ośrodków wsparcia.

Każdy z ośrodków mógł zgłosić do konkursu 8 prac z kategorii: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja. Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie zgłosił swoje uczestnictwo w konkursie przesyłając prace dwóch uczestników ŚDS w kategorii malarstwo i witraż. Uczestniczka Pani Maria Jurkowska farbami akrylowymi namalowała wspomnienie z dzieciństwa, a uczestnik Pan Mateusz Setlak ołówkiem naszkicował drzewo genealogiczne swojej rodziny. Prace powstały pod kierunkiem Pani Jagody Łukaszewskiej podczas zajęć w pracowni plastycznej.

Do konkursu ogółem z terenu Polski, zostało zgłoszonych 441 prac, spośród których wybrano do finału 65 prac. Do II etapu konkursu na 13 miejscu zakwalifikowała się praca naszej uczestniczki Pani Marii Jurkowskiej pt. ”Wspomnień czar”. Nastepnie Kapituła konkursu, składająca się z 3 przedstawicieli środowiska artystycznego oraz 3 przedstawicieli MRPiPS dokonała dalszej ich oceny i ustaliła ostateczny werdykt. Z pośród 65 prac finałowych wytypowano 12 najlepszych. W gronie zwycięzców znalazła się praca naszej uczestniczki Pani Marii Jurkowskiej. Pani Maria za pracę "Wspomnień czar" otrzymała III nagrodę  w kategorii  "Malarstwo i witraż" wykonaną techniką "akwarele".

W dniu 10 kwietnia delegacja Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie wzięła udział w uroczystym rozdaniu nagród i wystawie prac laureatów konkursu plastycznego „Rodzina w moich oczach”, które odbyło się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Nagrody wręczała Pani Minister Elżbieta Rafalska, wraz z podsekretarz stanu Panią Elżbietą Bojanowską i sekretarzem stanu Panem Stanisławem Szwedem.

Pani Minister szczególną uwagę zwróciła na obraz naszej uczestniczki Marii, jak sama stwierdziła mogłaby długo o nim opowiadać, gdyż jest przemyślany i bardzo dojrzały. Widać na nim szczęśliwą rodzinę, kolorowe kwiaty - motyw barw, motyw słońca - elementu przyrody nadający sens życia. Znajdują się na nim również bociany, symbol szczęścia, nowego życia i mądrości. Obraz przedstawia również drogę, która nie zawsze jest prosta, uczestniczka narysowała drogę pod górkę, którą cała rodzina razem pokonuje, zmagając się z różnymi trudnościami razem ją pokonają, razem przetrwają wszystko.

Uroczystość rozdania nagród i wystawa prac przebiegały w rodzinnej i serdecznej atmosferze. Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni na Śniadanie Wielkanocne z udziałem honorowego gościa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza oraz pracowników Ministerstwa.

Sukces uczestniczki jest dla nas powodem do dumy, wszyscy cieszymy się z jej osiągnięcia oraz życzymy dalszych sukcesów.

ŚDS w Nowym Żmigrodzie

 • Odsłon: 87
 • Odsłon: 94
 • Odsłon: 85
 • Odsłon: 99
 • Odsłon: 104
 • Odsłon: 106
 • Odsłon: 148
 • Odsłon: 89
 • Odsłon: 87
 • Odsłon: 95
 • Odsłon: 94
 • Odsłon: 85

CK Najnowsza galeria

Najnowsza galeria

CK Najnowszy film

Najnowszy film

Odsłuchaj