W dniu 17 czerwca 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na wykonanie zadania oraz przekazano plac do budowy boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej z drenażem oraz ogrodzeniem i oświetleniem przy ZSUiS w Jaśle.

Zadanie obejmuje wykonanie boiska wielofunkcyjnego w tym dwa do gry w siatkówkę i jedno do gry w piłkę ręczną o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej. Boisko zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt. Kolorystyka boiska to: do gry w siatkówkę będzie w kolorze niebieskim, natomiast do gry w piłkę ręczną w kolorze zielonym oraz wybieg w kolorze pomarańczowym.

Umowę w imieniu Powiatu Jasielskiego podpisał Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Wicestarosta Jasielski Stanisław Pankiewicz, firmę BUT MAT reprezentował pełnomocnik, Pan Maciej Matyja.

Firmą wykonującą  w/w zadanie jest firma z Krynicy Zdrój - BUT MAT Lucyna Matyja.

Kwota wykonywanego zadania wynosi 498 202, 87 zł, są to środki własne Powiatu Jasielskiego, natomiast został złożony wniosek o dofinansowanie boisk do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W przypadku otrzymania dofinansowania, koszt zostanie zrefundowany w wysokości 50%.

Do Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych uczęszcza 529 uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na nowe boisko.

Zakończenie prac wstępnie przewiduję się na koniec październik br.