Powiat pomoże poszkodowanym przez nawałnicę

Powiat pomoże poszkodowanym przez nawałnicę-1Radni powiatu jasielskiego podjęli  uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Gąsawa poszkodowanej w wyniku nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Samorząd przekaże 20 000 zł na remont budynków użyteczności publicznej należących do gminy Gąsawa zniszczonych podczas nawałnicy.

Na sesji Rady Powiatu w Jaśle w dniu 24 sierpnia 2017 r. radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania pomocy finansowej dla gminy Gąsawa. Wniosek w tej sprawie pod obrady skierował Zarząd Powiatu w Jaśle, który na posiedzeniu w dniu 16 sierpnia wystosował stanowisko z prośbą o udzielenie pomocy tej gminie. Treść tutaj.

Przypomnijmy, że w wyniku nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku ucierpieli w znacznym stopniu mieszkańcy gminy Gąsawa (powiat żniński, województwo kujawsko – pomorskie). Straty, jakie powstały są ogromne. Kataklizm pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w wielu gospodarstwach domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości, do dziś do wielu miejsc nie można dojechać. Zniszczeniom uległa infrastruktura oraz budynki użyteczności publicznej.

Solidaryzując się z mieszkańcami gminy Gąsawa Rada Powiatu w Jaśle zdecydowała o przeznaczeniu kwoty 20 000 zł na remont budynków użyteczności publicznej zniszczonych podczas nawałnicy. Taka pomoc będzie wyrazem solidarności pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.

- W czerwcu 2010 roku powiat jasielski doświadczył klęski żywiołowej. Fala powodziowa, która przeszła przez nasz kraj, nie ominęła Jasła i powiatu jasielskiego. Wówczas otrzymaliśmy dużą pomoc od instytucji państwowych, samorządów, przedsiębiorców i osób prywatnych. Otrzymane wsparcie w znacznym stopniu przyczyniło się do szybkiego usunięcia skutków tragedii, która nawiedziła nasz powiat. Pamiętając tamte wydarzenia, solidaryzujemy się z ofiarami nawałnicy, która poczyniła ogromne spustoszenia w północnej Polsce. Czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim tym, którzy tak pilnie jej potrzebują.  – mówił Starosta Adam Pawluś.