Konferencja Ekologiczna w MDK w Jaśle

Konferencja Ekologiczna w MDK w Jaśle-1Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza po raz dziewiąty na Konferencję Ekologiczną, która w tym roku odbędzie się pod nazwą „Krążenie materii w ekosystemach zmienionych antropogenicznie”. Konferencję objął patronatem honorowym Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Konferencja odbędzie się 24 października 2017 r. i tradycyjnie składać będzie się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Wykłady na temat roli martwego drewna w przyrodzie, owadów i ptaków zasiedlających martwe drewno oraz projektowania ogrodów dla owadów pożytecznych wygłoszą: dr Dominik Wróbel, PWSZ im. S. Pigonia w Krośnie, dr inż. Tomasz Olbrycht, Uniwersytet Rzeszowski, dr inż. Lech Buchholz, Świętokrzyski Park Narodowy, mgr inż. Monika Kucharska-Świerszcz, Uniwersytet Rzeszowski,  mgr inż. Sławomir Czyżowicz, nauczyciel leśnik, ornitolog. W części praktycznej odbędą się warsztaty pt. „Metody poszukiwania owadów leśnych”, które zostaną przeprowadzone na ścieżce przyrodniczej Hałbów – Kamień w Magurskim Parku Narodowym.

Partnerami wydarzenia są: Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. S. Pigonia w Krośnie, Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle oraz Magurski Park Narodowy.

Partnerem Głównym Wydarzenia jest Grupa LOTOS SA.

Patroni medialni: Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, www.jaslo4u.pl.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych oraz nauczycieli wraz z delegacjami uczniowskimi z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konferencja odbędzie się w godz. 8.00 – 15.00. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzach zamieszczonych na stronie www.mdkjaslo.pl, gdzie znajduje się także szczegółowy plan konferencji. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu – 13 446 59 25.

MDK w Jaśle

Konferencja Ekologiczna w MDK w Jaśle-2