Stanisław Zając nowym członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle

Stanisław Zając nowy członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle-2W dniu 17 listopada br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w  odbyła się XLV Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Powodem zwołania posiedzenia była rezygnacja z członkostwa w Zarządzie Powiatu w Jaśle radnego Mateusza Lechwara.

Podczas posiedzenia sesji nadzwyczajnej radni przyjęli rezygnację i zwolnienie z pełnienia obowiązków członka zarządu Mateusza Lechwara. Zgodnie z kompetencjami Starosta Jasielski Adam Pawluś zgłosił nowego kandydata na Członka Zarządu Powiatu w osobie dotychczasowego Wiceprzewodniczącego Stanisława Zająca. Radni w tajnym głosowaniu przyjęli tę kandydaturę 16 głosami.

Jak uzasadniał Starosta, za poparciem kandydatury Stanisława Zająca przemawia jego dotychczasowa działalność zawodowa i społeczna dla dobra i na rzecz mieszkańców naszego regionu.

Pan Stanisław Zając od 1999 r. przez okres 16 lat związany był z Samorządem Miasta Jasła pełniąc funkcję radnego. Przez okres swojej działalności w Radzie Miasta Jasła podejmował nieustanne starania mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców miasta Jasła w tym m.in. w zakresie dostępu do infrastruktury, edukacji czy bezpieczeństwa.

W 2014 roku w wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany do Rady Powiatu w Jaśle. W Radzie Powiatu aktywnie uczestniczy w pracach Komisji Społecznej oraz Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki. Należy  podkreślić jego szczególne zaangażowanie na rzecz przywrócenia dawnej świetności kolejnictwa w powiecie jasielskim. Jest pomysłodawcą oraz współinicjatorem wielu działań związanych z przywróceniem ruchu kolejowego a także modernizacji i budowy nowych linii kolejowych w regionie. Aktywnie zabiega również o rozwój zakładów branży kolejowej funkcjonujących w Jaśle. Od 2016 roku pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego rady Powiatu w Jaśle.

Od 2014 roku, jako członek Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, jest inspiratorem działań na rzecz modernizacji szpitala oraz polepszenia warunków pobytu i leczenia pacjentów.