150 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jaśle

150 rocznica-65 grudnia 1867 roku, czyli dokładnie 150 lat temu, urodził się Józef Piłsudski. W Jaśle z tej okazji odbyły się uroczystości upamiętniające sylwetkę Marszałka - współtwórcy niepodległej Polski.

O godzinie 11.00 uczestnicy zebrali się przed tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, umieszczoną na kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Tam odśpiewano Hymn Państwowy oraz odczytano Apel Pamięci. Następnie złożono kwiaty, zapalono znicze - symbol pamięci - oraz odśpiewano Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Władze Powiatu reprezentowali: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wicestarosta Jasielski Tadeusz Gorgosz oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Stachurski.

Później uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta w kierunku Placu Inwalidów Wojennych, gdzie miało miejsce otwarcie wystawy plenerowej poświęconej Józefowi Piłsudskiemu oraz hepening z okazji 150 rocznicy jego urodzin. Ostatnim punktem obchodów był pokaz filmu, w sali kinowej  Jasielskiego Domu Kultury, pt. „Marszałek Józef Piłsudski” czyli o postaci o doniosłym znaczeniu dla polskiej historii -  wojskowego i polityka, ideologa i działacza.