Niezwykły gość w DPS-ie

dps-3-213 maja br.  do  Domu Pomocy Społecznej w Foluszu przybył ksiądz biskup Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Spotkał się z mieszkańcami i personelem, a także pobłogosławił leżących mieszkańców w ich pokojach.

Biskupa przywitał Dyrektor Domu Karol Adamski wraz z zastępcą Joanną Kozak-Pierunek, kapelanem ks. Robertem Imbierowiczem oraz delegacją mieszkańców. W spotkaniu uczestniczył również Adam Kmiecik Starosta Jasielski oraz Stanisław Mlicki Radny Powiatowy.

Podczas spotkania w kaplicy ks. biskup wypowiedział słowa, które głęboko zapadły w sercach  mieszkańców i personelu Domu, mówiąc o chorobie i cierpieniu, jakiego doświadczają mieszkańcy Domu, w kontekście cierpienia św. Jana Pawła II. Słowa uznania skierował do personelu, doceniając ich trud pracy, jako szczególną posługę dla cierpiącego człowieka.

Gestem wdzięczności za wizytę biskupa był występ mieszkańców – zespołu "Foluszoki"  oraz podarowany obraz przedstawiający pejzaż Folusza, wykonany przez mieszkańca Domu.