Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!

Przed Wami wybór szkoły, który będzie miał kluczowy wpływ na Waszą przyszłość. Po skrupulatnej analizie rynku pracy oraz odpowiadając na Wasze oczekiwania Powiat Jasielski przygotował szeroką ofertę edukacyjną. Nasze szkoły oferują bardzo dobrze wyposażone pracownie i  laboratoria oraz najwyższy poziom kształcenia dzięki doskonałej kadrze. Każda z naszych szkół pozwoli Wam zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku.

Dziś mogę powiedzieć jedno, czekamy na Was z otwartymi ramionami w  progach naszych szkół, w których przygotowaliśmy 1036 miejsc w  35 oddziałach.

Zachęcam Was do wyboru atrakcyjnych kierunków kształcenia w  4 liceach, 5  technikach oraz 4 szkołach branżowych I stopnia.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Powiecie Jasielskim prowadzona jest przy wsparciu systemu elektronicznego. Serwis internetowy https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/app/ dostarczy Wam informacji o  wszystkich szkołach ponadpodstawowych w powiecie, o kryteriach i sposobie punktacji, a także pozwoli na elektroniczne wypełnienie podania do szkoły. Każdy kandydat może dokonać wyboru trzech szkół, a w obrębie tych trzech szkół może wybrać dowolną liczbę oddziałów.

Jestem przekonany, że Wasze wybory okażą się trafne i szczęśliwe, a  system naboru zaoszczędzi Wam niepotrzebnego stresu. Pomocną może być dla Was prezentacja systemu elektronicznej rekrutacji do szkół zamieszczona na poniższej platformie internetowej:

Starosta Jasielski

Adam Pawluś