Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach laureatką III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. W nagrodę otrzyma możliwość bezpłatnego studiowania w I roku na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz nagrodę rzeczową.

Finał Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się w środę 17 kwietnia 2019 r. Zakwalifikowało się do niego 79 uczniów z całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacki Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą po raz trzeci. Do I etapu III edycji Konkursu zgłosiło się ponad 450 uczniów z 35 szkół z całego regionu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 79 uczniów . W etapie finałowym znalazło się 32 uczniów spośród których wyłoniono 10 laureatów. Ilona Szymańska zajęła VI miejsce - najwyższe spośród uczestników z terenu powiatu jasielskiego. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem mgr Macieja Karpa.

Nagrody wręczone zostaną 22 maja 2019 r. podczas VI Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa organizowanego przez WSPiA w Rzeszowie.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

LO Kołaczyce