W niedzielę Chrztu Pańskiego, tj. 13 stycznia br., do kaplicy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle trafił obraz przedstawiający Matkę Bożą Robotników Solidarności.

Uroczyste powitanie obrazu w kaplicy szpitalnej miało miejsce podczas Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył ks. Krzysztof Mijal - Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy Regionu Podkarpacie, a koncelebrę sprawował ks. Piotr Kura - Kapelan Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Wśród wiernych zgromadzonych na Eucharystii obecni byli m.in.: Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Pers, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Michał Burbelka oraz przedstawiciele Zarządu Regionu Podkarpacie: Przewodniczący ZR Tadeusz Majchrowicz, Z-cy przew. - Paweł Pietrusza i Lucjan Fejkiel, Przewodnicząca RKR Krystyna Opalińska i członek ZR Zbigniew Pelczar.

Obraz przebywał będzie w kaplicy jasielskiego szpitala do 20 stycznia br., kiedy to zostanie przekazany do Hospicjum w Jaśle.

Zdjęcia: NSZZ „Solidarność” Region Podkarpacie w Krośnie

obraz_szpital