W dniu 12 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, Adam Pawluś - Starosta Jasielski spotkał się z dyrektorem oraz uczniami Zespołu Szkól Technicznych,  którzy w dniach 8-9 czerwca w Warszawie zdobyli Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski Klas E-sportowych.

Podczas spotkania Starosta Jasielski Adam Pawluś pogratulował zawodnikom tak wspaniałego osiągnięcia, oraz podziękował za godne reprezentowanie i promowanie Powiatu Jasielskiego.

Cieszę się, że mamy w naszym powiecie zdolnych, młodych ludzi z takimi osiągnięciami, gratuluję Wam determinacji w obronie tytułu Mistrza Polski League of Legends, oraz życzę, aby w przyszłym roku Mistrzostwo znów należało do Was - powiedział Adam Pawluś.

Wiele osób myśli, że e-sport to po prostu siedzenie przed komputerem i klikanie myszką, a to nie jest tak, e-sport to naprawdę wiele możliwości, między innymi zarabiania pieniędzy i ciągłego rozwoju. Sam mogę się pochwalić, że jestem zawodnikiem grupy niemieckiej, co pozwala mi na zdobycie większego doświadczenia. E-sport jest wspaniałą sprawą, wiele uczy, na przykład rozwiązywania  i podejścia do problemów, strategicznego myślenia, a to wszystko przekłada się na życie. Bardzo cieszy mnie fakt, że w naszej szkole mamy możliwości do tego, aby rozwijać się w tym kierunku – podkreślił Alan "Qenal" Czech, kapitan drużyny mistrzowskiej.

Starosta Jasielski swoje podziękowania złożył również trenerowi, Panu Robertowi Rączce, za trud i wysiłek włożony w przygotowanie zawodników do mistrzostw, oraz ogromny zapał i zaangażowanie. Wyrazy uznania złożył także Dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych, Panu Grzegorzowi Zięba.

Na zakończenie zwycięscy uczniowie i ich trener otrzymali upominki.