W niedzielę, 13 grudnia br., uruchomiono nowe połączenia kolejowe na linii Zagórz – Jasło – Kraków.  Inauguracyjnym kursem podróżowali samorządowcy, na czele ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem i Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciechem Zającem. Pociągi „Bieszczady” i „Wetlina” będą kursować dwa razy dziennie przez 7 dni w tygodniu.

IMG 20201213 062920

W niedzielny poranek, na stacji w Jaśle, do pociągu jadącego z Zagórza do Krakowa wsiedli Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Wojciech Zając - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Jadwiga Wójtowicz - Radna Województwa Małopolskiego.

IMG 20201213 071425 1

W pociągu spotkali się z jadącymi z Sanoka samorządowcami z powiatu sanockiego – Damianem Biskupem – Członkiem Zarządu Powiatu w Sanoku i radnym Jerzym Zubą. Na stacji w Bieczu dosiedli się przedstawiciele samorządu Biecza – Burmistrz Mirosław Wędrychowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nosal.

Samorządowcy z Sanoka pojechali do Krakowa, a przedstawiciele władz jasielskich wysiedli na stacji Gorlice – Zagórz, gdzie spotkali się z Burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą i jego zastępcą – Rafałem Bałajewiczem.

IMG 20201213 071656

Podczas krótkiego spotkania samorządowcy wyrazili zadowolenie z uruchomienia połączenia do Krakowa oraz omówili wspólne działania zmierzające do uruchomienia połączeń lokalnych na trasie od Stróż i Gorlic do Jasła i z Jasła w kierunku odwrotnym.

Uczestnicy spotkania wyrazili wspólną wolę wsparcia działań województwa małopolskiego w celu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 Gorlice – Jasło w ramach Programu Kolej Plus.

Pociągi „Wetlina” i „Bieszczady” na trasie Kraków-Jasło-Zagórz będą kursowały codziennie od 13 grudnia 2020 r. do 13 marca 2021 r.

Zgodnie z rozkładem jazdy pociąg „Wetlina” odjeżdża ze stacji Zagórz o godz. 5:00. Do Jasła przyjeżdża o godz. 6:36, skąd przez Biecz, Gorlice, Zagórzany i Tarnów jedzie do Krakowa - na stację Kraków Główny wjeżdża o godz. 9:30. „Wetliną” można udać się w drogę powrotną wieczornym pociągiem, który ze stacji Kraków Główny odjeżdża o godz. 19:22. Na stację Jasło wjeżdża o godz. 22:14, a do Zagórza przyjeżdża o godz. 23:54.

Z kolei pociąg „Bieszczady” ze stacji Kraków Główny do Zagórza odjeżdża o godz. 9:44, a d                                      o Jasła przyjeżdża o godz. 12:38. W drogę powrotną „Bieszczady” wyruszą ze stacji Zagórz o godz. 14:41. Do Jasła pociąg przyjeżdża o godz.16.17, a do Krakowa dojedzie na godz. 19.01.

Szczegółowe informacje na temat połączeń i nowy rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie internetowej PKP Intercity: https://www.intercity.pl/pl/

IMG 20201213 063724

IMG 20201213 071907