W dniu 5 lipca 2018 r. w Jaśle odbędzie się start do trzeciego etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i „Olimpijczyków”. Wcześniej w Mini Wyścigu mogą zmierzyć się dzieci do lat 12.  W związku z powyższym tego dnia w godzinach od 7:00 do 15:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

W tym etapie wyścigu kolarze wyruszą z Jasła i po pokonaniu 145,6 km dotrą do Stalowej Woli. Trasa przez Jasło obejmuje: godz. 13.15 start honorowy – trzy okrążenia ulicami: Rynek, P. Skargi, Kasprowicza, Jana Pawła II, Floriańska, Rejtana, Kościuszki, Rynek.

Wyjazd z miasta: godz. 13.30 start ostry – Rynek i K. Wielkiego, Lwowska, Bieszczadzka w kierunku Stalowej Woli.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Sanoka do Łodzi. Rozpocznie się 4 lipca na Rynku w Sanoku, a zakończy 7 lipca w Łodzi.  Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów na terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, przemierzając blisko 800 km.

W związku z organizacją wyścigu na terenie miasta Jasła w dniu 5 lipca br. utrudnienia drogowe wystąpią w następujących rejonach:

od godz. 7.00 do 14.00 – ulica Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Plac Żwirki – objazd), Rynek, K. Wielkiego (od skrzyżowania z ul. Szajnochy – objazd), ul. Rynek (od skrzyżowania z ul. Floriańską); ul. P. Skargi (od skrzyżowania z ul. Basztową), Gołębia (od skrzyżowania z ul. Wałową i Kilińskiego)

godz. 10.30 – 12.00 – ul. Modrzejewskiego (od skrzyżowania z ul. K. Wielkiego do skrzyżowania z ul Wałową), ul. Wałowa (od skrzyżowania z ul. Modrzejewskiego do skrzyżowania z ul. Gołębią).

od godz. 7.00 do 14.00 – wyłączenie części parking ul. Farna – P. Skargi

Prosimy mieszkańców o ograniczenie postoju na ulicach P. Skargi, Kasprowicza, Jana Pawła II, Floriańska, Rejtana, Kościuszki oraz o stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Właścicieli psów bardzo prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności i trzymanie swoich pupili na smyczy.

plakat 2018 v15