Grono miłośników biegów górskich powiększa się z roku na rok. Biega prawie każdy z nas, albo znajomi z naszego otoczenia. Dodatkowo wzrasta zainteresowanie przyrodą Beskidu Niskiego, który zyskuje wśród wielu turystów na popularności.  A co będzie jeśli połączymy biegi górskie z Beskidem Niskim – oczywiście BIEG BESKIDNIKA, którego już III edycja odbędzie się 30 września 2018 r. w Foluszu.

Organizatorami zawodów są: Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w  Jaśle i Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów. Na liście startowej widnieje już ponad 300 nazwisk, tych które znamy już z wcześniejszych edycji, ale także nowych uczestników. Zawodnicy rywalizować będą ze sobą na dwóch trasach 6 km i 21 km. Start obu dystansów odbędzie się o godzinie 11.00 w  Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP, w którym mieścić się będzie również Strefa Kibica.

Rejestracja na Beskidnika została już zamknięta, ale będzie istniała możliwość zapisania się na bieg w dniu zawodów. (Liczba miejsc ograniczona) Nie gwarantujemy, że wszyscy zapisani otrzymają wówczas pakiet startowy, w takim przypadku doręczymy go później.

Na III Bieg Beskidnika zapraszamy nie tylko biegaczy, ale także grono ich wiernych kibiców i wszystkie osoby, które chciałyby z bliska zobaczyć i poczuć klimat sportowej rywalizacji. W Strefie Kibica będą prowadzone przez  nauczycieli MDK działania animacyjne dla dzieci, odbędzie się także wyjątkowy koncert grupy Acoustic Space, która na plenerowej scenie zagra  akustycznie covery znanych rockowych przebojów. Na zakończenie imprezy serdecznie zapraszamy na wspólne ognisko integracyjne.

DATA I GODZINY BIURA ZAWODÓW:

28.09.2018 r., godz. 8.00 – 20.00 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Jana Pawła II 8A, 38-200 Jasło

29.09.2018 r., godz. 10.00 – 16.00 Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Jana Pawła II 8A, 38-200 Jasło

30.09.2018 r., godz. 8.00 – 10.30 Strefa Kibica w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP W Foluszu

PROGRAM III BIEGU BESKIDNIKA:

11.00 start zawodników z obu dystansów

11.30 – 15.00 działania animacyjne dla dzieci

13.00 –dekoracja zawodników z dystansu 6 km

14.00 – koncert Acoustic Space

15.00 – dekoracja zawodników z dystansu 21 km

15.30 – ognisko integracyjne

* Godziny poszczególnych wydarzeń mogą ulec zmianie

Organizatorzy III Biegu Beskidnika: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.

Patron wydarzenia: www.FestiwalBiegow.pl

Współorganizatorzy:  Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

Wspierają nas: Alicja Zając - Senator Rzeczypospolitej Polskiej,  Bogdan Józef Rzońca - Poseł na Sejm VIII Kadencji

Partnerzy i Sponsorzy:  Grupa Nowy Styl, Habys Sp. zo.o., Sylveco, Kaufland,  Fabryka Armatur JAFAR SA, Vortumnus Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw, Magura Sport, Oficerska Strzelnica Sportowa OFICERSKA JASŁO, Ośrodek Wypoczynkowy Folusz, Fish Bar Pik Stawy u Wacława, Zakład Masarski Dobrucowa,

Patroni medialni:

Fakty Jasielskie, Aperiodyk Beskidnik, portale: biegigórskie.pl, biegamypogórach.pl

Plakat III Bieg Beskidnika 2018