Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych, które obchodzone jest 1 listopada, w dniu 29 października br. Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Posłem Markiem Kuchcińskim oraz Posłem Piotrem Babinetzem odwiedzili groby zmarłych posłów w Powiecie Jasielskim.

Jako pierwszy, odwiedzili grób Stanisława Zająca, zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Polski polityk, adwokat, poseł na Sejm I, IIIV i VI kadencji, od 2008 do 2010 senator VII kadencjiWicemarszałek Sejmu III kadencji, który został pochowany na nowym cmentarzu komunalnym w Jaśle.

Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z Posłem Markiem Kuchcińskim oraz Posłem Piotrem Babinetzem odmówili modlitwę, zapalili znicze, a także złożyli kwiaty w hołdzie zmarłemu tragicznie politykowi.

Następnie samorządowcy udali się na cmentarz parafialny w Brzyskach, gdzie wraz z wójtem gminy Brzyska Rafałem Papciakiem, odwiedzili kolejne dwa groby Posłów II RP.

Jednym z nich był grób Jakuba Madeja. Jakub Madej został wybrany do Sejmu Ustawodawczego II RP, gdzie funkcję Posła pełnił w latach 1919-1922 oraz do Sejmu II RP - w latach 1928-1930. Znany był jako działacz lewicowego skrzydła ruchu ludowego.  Jego politycznym patronem i mentorem był Jan Stapiński.

Kolejnym politykiem z Powiatu Jasielskiego był Jan Madejczyk - wieloletni działacz samorządowy i społeczny, zaangażowany w odbudowę niepodległej Polski. Należał do liderów ruchu ludowego. Funkcję posła pełnił w latach 1922-35.

Posłowie oraz slamorządowcy również na grobach posłów w Brzyskach złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.