W dniu 28 listopada br. radni, podczas XIX Sesji Rady Powiatu w Jaśle, zdecydowali o przystąpieniu do realizacji nowych zadań inwestycyjnych.

Podczas sesji radni zadecydowali o przystąpieniu do realizacji zadania inwestycyjnego, którego celem jest rozbudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1850R Jasło – ul. Floriańska i Nr 1951R Jasło ul. Sobniowska na skrzyżowanie typu rondo. Pozwoli to rozładować zatory występujące na tym odcinku drogi, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo.

Kolejnym zadaniem inwestycyjnym, za realizacją którego opowiedzieli się radni, jest budowa dodatkowego pasa prawoskrętu pomiędzy skrzyżowaniem typu rondo dróg powiatowych 1850R ul. Floriańska, drogi miejskiej – ul. Floriańska i drogi wojewódzkiej DW 992 a skrzyżowaniem ulicy Kasprowicza z drogą krajową DK 28. Dodatkowy pas dla prawoskrętu pozwoli rozładować wzmożony ruch na tym odcinku drogi.

Radni wyrazili zgodę na zmianę statutu Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie, który jest jednostką organizacyjną Powiatu Jasielskiego. Zmiana wynika z potrzeby uszczegółowienia celów i zasad funkcjonowania placówki oraz jej struktury organizacyjnej ze względu na dostosowanie do obowiązujących przepisów prawa.

Podjęto również decyzję o zwiększeniu wydatków na zakup paliwa dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle o kwotę 7 tys. zł.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w  Jaśle Michał Burbelka poinformował, że wystąpił  o ponowną  akredytację dla szpitala. Akredytacja jest dobrowolnym i usystematyzowanym procesem zewnętrznej oceny szpitala. Przeprowadzona jest przez niezależnych wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, w oparciu o dostępne, jednakowe dla wszystkich szpitali standardy (wymogi). Standardy ukierunkowane są na poprawę jakości świadczonych usług, poprawę bezpieczeństwa opieki jak również usprawnienie funkcjonowania szpitala. Certyfikat akredytacyjny nadawany jest przez Ministra Zdrowia, po spełnieniu minimum 75% wymaganych standardów. Potwierdza wysoką jakość oferowanych usług, która obecnie jest premiowana przez NFZ. Tytuł szpitala akredytowanego jest przyznawany na 3 lata.