Zgodnie z decyzją Ministra Finansów z dnia 31 maja br., w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury, na wniosek Zarządu Powiatu w Jaśle, blisko 3,5 mln zł zostało przyznane  na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok wraz z mostem na rzece Jasiołce w Dobrucowej oraz na modernizację innych dróg powiatowych.

Ministerstwo Finansów przekazało Powiatowi Jasielskiemu ze środków rezerwy subwencji ogólnej 3 484 659 zł. Z czego 3 146 042 zł trafi na dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej Nr 1847R Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok wraz z mostem w km 1+699 na rzece Jasiołce w miejscowości Dobrucowa wraz z dojazdami”, co stanowi 50% wartości inwestycji. Pozostała kwota jest finansowana z budżetu Powiatu Jasielskiego oraz gmin: Jasło i Tarnowiec.

Niewykorzystana kwota, około 350 tys. zł, zostanie przeznaczona na modernizację innej drogi.

Obecnie istniejący obiekt mostowy w Dobrucowej posiada nienormatywną nośność, która ze względu na stan techniczny jest ograniczona do 20 ton. Po wykonaniu inwestycji obecnie istniejący obiekt osiągnie nośność 40 t.

Dojazdy do mostu również są w złym stanie technicznym – nawierzchnia posiada liczne deformacje, ubytki i zarysowania, nasilające się szczególnie wzdłuż krawędzi jezdni. W większości szerokość jezdni nie spełnia wymagań normowych, w związku z czym przewidziano poszerzenie jezdni do 6 m, co pozwoli na ujednolicenie parametru szerokości na całej długości dojazdów i na moście.

Już trwają prace rozbiórkowe na tej drodze.

Przypominamy, że trwają również prace na drodze wojewódzkiej nr 993 Gorlice – Dukla w miejscowości Pielgrzymka, gdzie przebudowywane są dwa mosty.

Ruch pojazdów odbywa się objazdami. Prosimy o wyrozumiałość.

pismo