Odsłuchaj
Polish Czech English German Russian Slovak Ukrainian

Karty informacyjne - Wydział Promocji i Spraw Społecznych

Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle wśród najlepszych szkół cukierniczych w Polsce

Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet, organizowane przez Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych EXPO SWEET EZIG,  odbywają się w tym roku już po raz czwarty. W tegorocznej edycji uczniowie ZSUiS w Jaśle zaprezentowali wysoki poziom sztuki cukierniczej i wezmą udział w finale ogólnopolskim.  Do udziału w Mistrzostwach swój udział zgłosiło 47 szkół z całej Polski. Wśród 12-tu szkół, które zakwalifikowały się do ścisłego finału, ZSUiS w Jaśle znalazło się na 5 – tej pozycji.

 

Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań jest temat  „Raz na ludowo – smaki, wzory i tradycja”. W czasie rozegranych 25.10.2013 r. półfinałów uczennice naszej szkoły - Agnieszka Hajduk z kl. 3a oraz Joanna Mastaj z kl. 1Ts, wykonały tort okolicznościowy, w którym wykorzystały elementy kobiecego stroju regionalnego Pogórzan Zachodnich, charakterystycznego dla naszych okolic. Wykorzystane do dekoracji tortu elementy zostały wykonane z masy cukrowej. Tort został przygotowany z okazji przedstawienia Projektu Językowego „Lokalne tradycje i ich obecność w kulturach europejskich” w ramach programu „Sokrates Comenius”. Tradycje naszego regionu są bardzo bogate i warto je upowszechniać wśród młodych ludzi również w ten sposób. Dzięki temu młodzież poznaje kulturę i dziedzictwo swoich przodków, pielęgnuje tradycje i przedstawia ją w nowoczesnej formie.

Ciekawa forma przedstawionego do konkursu tortu oraz jego wykonanie znalazły uznanie w oczach jurorów. Nasze uczennice zakwalifikowały się do finału IV edycji w/w Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych i 20 lutego 2014 r. w Warszawie będą reprezentować naszą Szkołę, Miasto Jasło oraz Podkarpacie.

Agnieszce i Asi, a także przygotowującym je do konkursu nauczycielkom: Magdalenie Rogowskiej i Ewie Zawilińskiej serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy udanego udziału w warszawskim finale!

ZSUiS w Jaśle

 

zsuis-1

 

 

CK Najnowsza galeria

Najnowsza galeria

CK Najnowszy film

Najnowszy film

Odsłuchaj