Na zaproszenie Adama Pawlusia, Starosty Jasielskiego oraz Zarządu Powiatu w Jaśle, w dniu 4 września br., do Jasła przybył  Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Spotkanie było okazją do przedstawienia zamierzeń i działań w zakresie rozbudowy infrastruktury sportowej.

Uroczyste powitanie Sekretarza Stanu miało miejsce w budynku Starostwa Powiatowego. Starosta Jasielski w imieniu własnym oraz przybyłych na spotkanie gości, przedstawił plany, zamierzenia oraz podjęte działania, zmierzające do rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej. Następnie wszyscy udali się do Zespołu Szkół Nr 3, gdzie zaprezentowano zamierzenia budowy nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego. Projekt ma szansę na realizację dzięki  staraniom o dofinansowanie z programu „Sportowa Polska – program lokalnej infrastruktury sportowej – zadania przyszkolne”. Zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego” obejmuje budowę boisk sportowych dla pięciu placówek edukacyjnych w Jaśle: boiska do piłki nożnej w Zespole Szkół Budowlanych ora boisk wielofunkcyjnych w Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych, I Liceum i Zespole Szkół Nr 3.

Kolejnym punktem programu była wizytacja Stadionu Sportowego Klubu „Czarni” Jasło. Była to okazja do przypomnienia bogatej historii tego klubu, którego powstanie sięga 1910 roku. Sekretarz Stanu zwrócił uwagę na obecny zły stan techniczny boiska, na wieloletnie zaniedbania w zakresie działań zmierzających do poprawy stanu obiektów sportowych. Przypomniał, że tylko inwestowanie w sport i infrastrukturę sportową daje szansę na zdrowy rozwój dzieci i młodzieży i na wyłanianie zawodników do reprezentowania Polski.

O godzinie 14 – stej miało miejsce spotkanie z mieszkańcami powiatu oraz dziennikarzami na płycie jasielskiego rynku. Jarosław Stawiarski odpowiadając na pytania zapewnił, że Ministerstwo Sportu i Turystyki, które reprezentuje, stara się podejmować wszelkie działania aby poprawić obecny stan infrastruktury sportowej. Obecny rząd stawia na zrównoważony rozwój, a więc inwestowanie nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Podkreślił, że w wyborach samorządowych trzeba stawiać na ludzi ambitnych i chętnych do podejmowania wyzwań.

Ostaniem punktem spotkania była wizytacja budowy stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Obiekt, ten wkrótce ma zostać oddany do użytku. Dzięki tej inwestycji szkoła zdobędzie nowoczesny obiekt do prowadzenia specjalistycznych zajęć sportowych. Modernizacja stadionu lekkoatletycznego, pozwoli na to, aby na trzcinickim stadionie można było rozgrywać zawody ogólnopolskie, w tym rangi mistrzowskiej. Całkowity koszt przebudowy stadionu wyniesie ponad 5 mln 200 tys. zł, z czego 3 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

P1040758
P1040768
P1040795
P1040807
P1040817
P1040828
P1040845
P1040859
P1040880
P1040892
P1040903

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle wydłuża termin rekrutacji uczestników do udziału w "Powiatowym Programie oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie na rok 2018".

Zgłoszenia do programu przyjmowane są w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle, ul. Rynek 18, 38-200 Jasło, w pokoju 23, tel 13 448 58 38 w terminie do dnia 21 września 2018 roku.

Informacja dotycząca planowanej realizacji "Powiatowego programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie na rok 2018"

kondolecnje1Pani Annie Klinger

Zastępcy Naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci mamy