Posiadacze smartfonów i tabletów mogą już pobierać darmową aplikację mobilną spełniającą funkcję turystycznego przewodnika po Powiecie Jasielskim. Aplikacja prezentuje i promuje największe atrakcje turystyczne, jednocześnie ułatwiając zwiedzanie i odpoczynek w Powiecie Jasielskim.

Mobilny przewodnik po Powiecie Jasielskim można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play:
oraz w App Store:

Aplikacja mobilna powstała z myślą o turystach, odwiedzających różne zakątki Powiatu Jasielskiego oraz o mieszkańcach, pragnących poznać lepiej region w którym żyją. Jej głównym celem jest promocja walorów turystycznych Powiatu Jasielskiego.

Mobilny przewodnik po Powiecie Jasielskim zawiera m.in. bogatą bazę atrakcji turystycznych, szlaków pieszych, rowerowych, tras spacerowych i ścieżek przyrodniczych. Zawarto w nim również bazę obiektów gastronomicznych i noclegowych. Dzięki technologii GPS, aplikacja zaprowadzi do wybranego miejsca, poprowadzi po szlaku oraz wskaże najbliższe miejsce noclegowe lub punkt gastronomiczny. W aplikacji znaleźć można również kalendarz wydarzeń, informujący m.in. o nadchodzących imprezach i wydarzeniach w regionie.

W aplikacji udostępniono skaner kodów QR. W przyszłości planowane jest umieszczanie w pobliżu atrakcji turystycznych kodów, których zeskanowanie będzie automatycznie przenosić do ich opisu. W aplikacji można również włączyć funkcję powiadamiania o zbliżaniu się do ciekawych miejsc i obiektów na terenie Powiatu. Dzięki tej funkcji turysta podróżujący po Powiecie Jasielskim nie przegapi mijanych atrakcji przyrodniczych i kulturowych.

Aplikacja powstała dzięki staraniom Starostwa Powiatowego w Jaśle, we współpracy z jasielskim oddziałem PTTK, Magurskim Parkiem Narodowym, a także Urzędem Miasta w Jaśle, Urzędem Miejskim w Kołaczycach oraz urzędami gmin w Brzyskach, Dębowcu, Jaśle, Krempnej, Nowym Żmigrodzie, Osieku Jasielskim, Skołyszynie i Tarnowcu.

Aplikacja będzie stale aktualizowana i udoskonalana - autorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Jasielskiego do jej współtworzenia. Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania aplikacji a także propozycje nowych treści (np. informacje o wydarzeniach, atrakcjach turystycznych, obiektach noclegowych i gastronomicznych) należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Brak załączników.

Opis zmianDataOsobaPorównaj