Odsłuchaj
Polish Czech English German Russian Slovak Ukrainian

Dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach w finałowej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017

DWIE UCZENNICE LO W KOŁACZYCACH W FINALE-2W dn. 17 marca 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wzięli udział w etapie pisemnym IV. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017. Test składał się z 50 pytań zamkniętych i 25 pytań otwartych dotyczących dziedzictwa kulturowego, historii nowożytnej i geografii krajów hiszpańskojęzycznych. Dodatkowo uczniowie musieli napisać dłuższą wypowiedź pisemną, wykazując się znajomością sławnych osób pochodzących z Hiszpanii oraz krajów latynoamerykańskich.

Niezmiernie miło nam poinformować, że pośród dziesięciu uczestników, którzy uzyskali największą liczbę punktów w całej Polsce znalazło się aż dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach – Marcelina Bielecka (klasa 1b) oraz Anita Pruchnik (klasa 1b).

Uczennice w dn. 22 kwietnia 2017r. pod opieką nauczyciela języka angielskiego i koordynatora konkursu p. Alicji Pieniądz będą reprezentowały kołaczyckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu podczas ogólnopolskiego finału, tj. etapu ustnego, w którym oceniana będzie wiedza ogólna finalistów oraz zaprezentowane zostaną prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów na temat jednego z krajów hiszpańskojęzycznych - Argentyny.

Finalistkom serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki.

DOMEYKIADA 2017 – WYNIKI ETAPU PISEMNEGO

W pierwszym etapie 4. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017 finalistami zostali:

Daria Biegun z IV LO im.KEN w Bielsku Białej
MARCELINA BIELECKA z LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach
Jan Brożek z I Społeczne LO w Warszawie
Roksana Lewandowska z I LO im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie
Martyna Machura z ZS FILOMATA w Gliwicach
Barbara Płoskoń z LO im. J. F. Kennedy’ego w Katowicach
ANITA PRUCHNIK z LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach
Tomasz Radecki z II LO im. Romualda Traugutta w Częstochowie
Ilona Roman z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
Wiktoria Tułodziecka z ZS UMK GiLA w Toruniu

  • Odsłon: 80
  • Odsłon: 75
  • Odsłon: 78
  • Odsłon: 76

CK Najnowsza galeria

Najnowsza galeria

CK Najnowszy film

Najnowszy film

Odsłuchaj