Obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jaśle

Obchody 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w JaśleMajowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. W Jaśle, jak co roku, zorganizowano uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  W obchodach władze powiatowe reprezentowali: Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Franciszek Miśkowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Kręcisz, Etatowy Członek Zarządu Tadeusz Górczyk oraz Członek Zarządu Henryk Motkowicz.

Obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej na jasielskim rynku. Uczestniczyli w niej przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych, poczty sztandarowe policji, straży pożarnej, związków kombatanckich i sybirackich, związków harcerskich oraz szkół z powiatu jasielskiego oraz mieszkańcy powiatu.

Po wspólnej modlitwie zebrani udali się do Parku Miejskiego, gdzie obyła się dalsza część uroczystości. Po drodze parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. Przedstawiciele Powiatu Jasielskiego, na czele ze starostą Adamem Kmiecikiem, złożyli także kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Ostatnim punktem uroczystości był montaż słowno - muzyczny w wykonaniu chóru Soli Deo, recytatorów Jasielskiego domu Kultury i Miejsko – Kolejowej Orkiestry Dętej.