Starosta Jasielski na spotkaniu u Prezydenta RP

starosta-prezydent-1Starosta Jasielski Adam Kmiecik na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uczestniczył w spotkaniu z samorządowcami w Pałacu Prezydenckim.

Uroczystość, która odbyła się 27 maja w Warszawie, zorganizowano w związku z Dniem Samorządu Terytorialnego, który jako święto ustanowiono na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w Polsce. Gośćmi głowy państwa byli  samorządowcy z całej Polski, w tym również Starosta Adam Kmiecik.

Podczas spotkania z samorządowcami Prezydent podkreślał, że Polska samorządność jest jedną z dźwigni rozwoju ojczyzny, jest źródłem polskiego sukcesu. Bronisław Komorowski wskazywał, że ludzie dostrzegają dobre zmiany w swoich małych ojczyznach, co jest wielkim osiągnięciem samorządowców. - Mamy wszyscy ogromną satysfakcję dzisiaj patrząc, że inni chcą nas naśladować, oceniają naszą drogę jako drogę sukcesu – zaznaczył Prezydent.

Starosta w relacji ze spotkania z Prezydentem RP podkreślił, że ten docenia rolę samorządów, mając świadomość, że wszelka władza w demokratycznych krajach powinna podlegać decentralizacji i coraz bardziej przechodzić w ręce obywateli.

fot. Wojciech Olkuśnik/Kancelaria Prezydenta RP