VIII Pieszy Powiatowy Rajd Niepodległości - Liwocz 2017

Rajd Pieszy-15W dniu 10 listopada br. odbył się po raz ósmy  Pieszy Powiatowy Rajd Niepodległości na Liwocz z udziałem uczniów szkół z terenu powiatu jasielskiego oraz przedstawicieli samorządów i innych licznie zgromadzonych gości.

Uczestnicy rajdu wyruszyli na szlak z miejscowości Ujazd kierując się na szczyt góry Liwocz. Po dotarciu na miejsce wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w  intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polski. Starosta powitał uczestników rajdu oraz gości na czele z Bogdanem Rzońcą Posłem na Sejm RP , Fryderykiem Czekajem Generałem Dywizji, Pułkownikiem Andrzejem Nykiel Komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle, Małgorzatą Salacha Burmistrzem Kołaczyc, Rafałem Papciakiem Wójtem Gminy Brzyska, Arturem Paczkowskim Nadleśniczym Nadleśnictwa Kołaczyce oraz członków Zarządu Starostwa Powiatowego w Jaśle  Andrzeja Stachurskiego oraz Jana Muzyka.

Następnie chór II LO w Jaśle odśpiewał hymn państwowy „Jeszcze Polska nie zginęła”. Uczniowie przedstawili referat pt. „Żołnierze AK walczący w lasach liwockich”. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą ku czci żołnierzy AK.

Po oficjalnych uroczystościach młodzież i goście spotkali się przy ognisku.